Stała obsługa prawna firm

Korzyści ze stałej obsługi prawnej

Spokój w prowadzeniu działalności gospodarczej

Wyobraź sobie taką sytuację: Twój kontrahent wysyła Ci pismo, twierdząc, że naruszyłeś umowę. W związku z tym kontrahent wypowiada umowę i żąda odszkodowania. Przeszukujesz biuro w poszukiwaniu umowy, a potem gorączkowo szukasz rozwiązania na prawniczych forach w Internecie. Żadne jednak znalezione rozwiązanie nie pasuje w 100% do Twojej sytuacji. Zaczynasz szukać prawnika, który zająłby się Twoją sprawą, ale najbliższy wolny termin jest za kilka dni. A w międzyczasie prawnik kontrahenta wysyła Ci kolejne pismo…

W przypadku powierzenia stałej obsługi prawnej Twojej firmy wystarczy jeden telefon, aby Twoim problemem zajął się szybko radca prawny, który zna Twoją firmę i do którego masz zaufanie. Bez marnowania sił na poszukiwania właściwej osoby, kiedy potrzebna jest szybka reakcja. Bez stosowania metody prób i błędów. Mając obsługę prawną, możesz skupić się na zarządzaniu własną firmą, zostawiając problemy prawne swojemu prawnikowi.

Oszczędność czasu

Prawnik stale współpracujący z firmą zna jej specyfikę, sposób zarządzania. Wie, jakie dokumenty powstają w toku działalności i gdzie ich szukać. Nie musi się przy każdej sprawie na nowo zapoznawać z Twoją firmą. Każda bowiem firma ma swój własny tryb pracy, który nowy prawnik musi najpierw poznać. Jeśli prawnik wie, czego i gdzie szukać, to nie będzie musiał tracić czasu na wyszukiwanie informacji w Twojej firmie, a Ty szybciej uzyskasz niezbędną pomoc prawną.

Często też stali klienci mają priorytet w realizacji zleceń. W przypadku szukania doraźnej pomocy prawnej istnieje ryzyko, że wybrany prawnik ma już tak zapełniony kalendarz, że nie będzie szans umówienia się na dogodny termin. Kancelaria radcy prawnego prowadząca stałą obsługę nie powinna mieć problemu ze znalezieniem dogodnego terminu, bo wie, że klient już jej zaufał, powierzając stałą współpracę.

Oszczędność

Czy Twoi kontrahenci dają Ci rabaty za zamówienie większej ilości towaru? Tak samo kancelaria prawna, której zlecisz stałą obsługę prawną, może zaoferować Ci lepsze warunki niż w przypadku zlecania pojedynczych czynności.

Stała obsługa prawna nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla dużych firm. Przykładowo stałymi klientami Kancelarii Mojecki są przede wszystkim mikro i mali przedsiębiorcy zatrudniający kilku lub kilkunastu pracowników. I zarówno cena, jak i zakres usług są dostosowane do potrzeb i możliwości konkretnego klienta.

Ale koszty usług prawnych nie są jedynymi kosztami, jakie możesz oszczędzić. Kancelaria może Ci pomóc również w wynegocjowaniu lepszych warunków z kontrahentem lub w odzyskaniu należności od nieuczciwego kontrahenta.

Równość stron

Czy uczestniczyłeś w negocjacjach, w których Twój kontrahent był wspomagany przez sztab prawników? Powierzając Kancelarii stałą obsługę prawną Twojej firmy, możesz zapewnić sobie profesjonalną pomoc w negocjacjach z kontrahentami. Nie będziesz musiał polegać już na wzorach umów opracowanych przez drugą stronę, a Twoi prawnicy będą mogli przygotować wzory umów chroniące Twoje interesy i dopasowane do Twoich potrzeb.

W czym pomaga kancelaria radców prawnych Mojecki?

Oferta obsługi prawnej prowadzonej przez Kancelarię Radcy Prawnego w Krakowie obejmuje m.in.:

 • konsultacje prawne związane z bieżącą działalnością klienta,
 • sporządzanie opinii prawnych,
 • obsługę prawną organów spółek, w tym udział w zgromadzeniach wspólników i posiedzeniach zarządu, rady nadzorczej czy komisji rewizyjnej,
 • opiniowanie i przygotowywanie dokumentów wewnętrznych spółek (statutów, regulaminów itp.),
 • analizę i negocjowanie umów z kontrahentami (umowy handlowe),
 • kontrolę prawidłowego wykonywania umów,
 • dyżury prawne w siedzibie klienta,
 • sądowe i pozasądowe egzekwowanie wierzytelności,
 • obronę przed roszczeniami kierowanymi przez kontrahentów i konkurentów,
 • reprezentowanie w postępowaniach sądowych, administracyjnych, sądowo-administracyjnych itp.,
 • pomoc prawną w postępowaniach dotyczących uzyskania zezwoleń i koncesji,
 • szkolenia dla pracowników,
 • pomoc przy rozpoczynaniu działalności, w tym przy tworzeniu spółek,
 • prowadzenie procedur rejestrowych (KRS),
 • monitorowanie zmian w przepisach prawa w zakresie istotnym dla Klienta,
 • doradztwo przy kontrolach prowadzonych przez odpowiednie organy,
 • ochronę dóbr osobistych firmy (renomy, dobrego imienia).

Doświadczenie

Jedną ze specjalności Kancelarii Radcy Prawnego Dariusza Mojeckiego jest bieżąca obsługa prawna przedsiębiorców we wszystkich aspektach działalności. Obecnie Kancelaria ma doświadczenie w obsłudze obsługę prawną m.in. przedsiębiorcy zajmującego się wynajmem nieruchomości komercyjnych oraz zarządzaniem nieruchomościami, spółki zajmującej się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, spółki zajmującej się zapewnianiem systemów telewizji szpitalnej, kilku przedsiębiorców telekomunikacyjnych zapewniających dostęp do Internetu, telewizji i telefonii, przedsiębiorcy zajmującego się budową i sprzedażą domów, spółki działającej w branży biotechnologii, agencji reklamowych. Zachęcamy do zapoznania się z referencjami od Klientów, którzy zdecydowali się na stałą współpracę z Kancelarią. Zapraszamy do skorzystania z wiedzy i doświadczenia Kancelarii.

Obsługa prawna firm – cennik (pakiety)

Wynagrodzenie za stałą obsługę prawną firm jest uzależnione od potrzeb i możliwości konkretnego klienta. Możliwe jest rozliczanie wynagrodzenia według stawek godzinowych (za każdą godzinę pracy radcy prawnego), jak również według stawek za każdą podjętą czynność. W szczególności Kancelaria oferuje pakiety godzin pracy (5, 10, 20, 40 godzin w miesiącu) we wspólnie ustalonych cenach, jak również wynagrodzenie ryczałtowe niezależne od liczby godzin pracy. Umowa o stałą obsługę prawną jest każdorazowo dostosowywana do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta, zapewniając dogodne warunki współpracy oraz możliwość kontaktu z radcami prawnymi w każdym czasie.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią w celu dostosowania oferty do potrzeb Twojej firmy. Po uzyskaniu informacji o zakresie potrzebnej pomocy prawnej Kancelaria przedstawi ofertę stałej obsługi prawnej.