Blog (Nie)uczciwa konkurencja

Blog (Nie)uczciwa konkurencja – drugie urodziny

I oto mój blog ma już dwa lata. Przez ten czas dzieliłem się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji. Poruszałem na blogu również takie tematy, jak polisolokaty, ochrona dóbr osobistych czy umowy o zakazie konkurencji. Podobnie jak rok temu, również teraz przyszedł czas na małe podsumowanie tego, czego szukaliście na moim blogu.

Niezmienną popularnością cieszyły się wpisy o przejmowaniu klientów przez konkurencję. Pisałem o tym kilkukrotnie. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób mogę Ci pomóc ochronić bazy klientów przed nieuczciwym wykorzystaniem przez pracowników, to zapraszam do kontaktu. Możesz również najpierw zapoznać się z kilkoma artykułami na blogu.

W czołówce ponownie jest również tematyka ochrony renomy firmy. Obecnie, gdy tak łatwo kogoś oczernić (pozornie anonimowo) w Internecie, duża liczba wyszukiwań tej tematyki wcale mnie nie dziwi. Tak samo jak duża popularność artykułu o ustalaniu danych osób naruszających dobra osobiste w Internecie.

Popularnością cieszyły się również moje artykuły o prawnej kwalifikacji reklamy ukrytej, o ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi, o opłatach półkowych.

W drugim roku działalności bloga dwukrotnie dzieliłem się z Wami darmowymi poradnikami. Pierwszy dotyczył odzyskiwania opłat likwidacyjnych z polisolokat. Drugi – klauzul niedozwolonych w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Oba e-booki cieszyły się sporą popularnością.

W kolejnych wpisach, oprócz powyższych popularnych tematów, z pewnością będę pisał o nowej ustawie o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji (jak już zostanie uchwalona), o ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa i oczywiście o nieuczciwej konkurencji w ogólności. Zapraszam do lektury kolejnych artykułów. A już w najbliższych dniach pojawi się artykuł o umowie o zachowaniu poufności.

Dariusz Mojecki

Radca prawny

Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *