Blog (Nie)uczciwa konkurencja

Na dobry początek

Serdecznie witam na blogu poświęconemu zagadnieniom związanym ze zwalczaniem nieuczciwej konkurencji!

Mimo że obecnie obowiązująca ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji została uchwalona w 1993 r., to wiedza na temat możliwości jej wykorzystania w codziennej praktyce jest nadal niewielka. Powszechnie wykorzystuje się tę ustawę np. w postępowaniach o zwrot tzw. opłat półkowych, jednakże zapomina się często, że jej przepisy mają zastosowanie choćby w przypadku wprowadzającego w błąd oznaczenia towarów lub usług, pomawiania lub nieuczciwego zachwalania czy też ogólnie w przypadku każdego działania przedsiębiorcy sprzecznego z prawem lub dobrymi obyczajami zagrażającego lub naruszającego interes innego przedsiębiorcy lub klienta.

Mój blog ma na celu zapoznanie Państwa z oferowanymi przez ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji narzędziami ochrony własnych interesów gospodarczych.

Na blogu zajmował się będę zarówno zagadnieniami podstawowymi, jak i bardziej szczegółowymi związanymi z konkretnymi problemami wyłaniającymi się w toku stosowania ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Zapraszam do lektury!

Dariusz Mojecki

Kancelaria Radcy Prawnego w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *